elektroenergetika
ELEKTROENERGETIKA
VESTI

FIRME
BAZA EE

EE BLOG
DOGAĐAJI

FAKULTETI
KNJIGE

ČASOPISI
POSLOVI

LINKOVI
SISTEMI

ISTORIJAT






6 Okt 2025 - blic - Drugi dan konferencije "Beogradski dani energije"

U Privrednoj komori Srbije danas je održan drugi dan konferencije „Beogradski dani energije“, koji je bio posvećen investicijama u obnovljive izvore energije, razvoju elektromobilnosti i unapređenju sistema upravljanja otpadom.

Predstavljajući program drugog dana, sekretar za energetiku grada Beograda Milan Čukić istakao je da je cilj konferencije razmena konkretnih informacija i iskustava iz oblasti energetike.

„Na Beogradskim danima energije imate jedinstvenu priliku da čujete kvalitetne, stručne i proverene informacije koje ćemo predstaviti građanima i privredi u oblasti energije. Danas, drugog dana, govorićemo o tome šta investitori u obnovljivim izvorima energije moraju da znaju – o pravnoj regulativi i iskustvima iz prakse privrednika povodom birokratije i drugih aktivnosti. Takođe, danas ćemo imati priliku da čujemo predstavljanje Srpske asocijacije uvoznika vozila i delova, kao i predstavljanje kompanije Resalta, jednog od lidera u oblasti električnih punjača“, rekao je Čukić.

U okviru Beogradskih dana energije, Biljana Pejak Jergić najavila je da će se 20. Međunarodni sajam energetike – Energetika 2025 održati na Beogradskom sajmu od 20. do 22. oktobra, zajedno sa 21. Međunarodnim sajmom ekologije, pod pokroviteljstvom Ministarstva rudarstva i energetike. Sekretarijat za energetiku pozvao je sve zainteresovane da uzmu učešće na ovom događaju.

U okviru četiri panela učesnici su razmatrali ključne teme koje oblikuju energetsku tranziciju u Srbiji – od pitanja važnih za investitore u oblasti obnovljivih izvora, preko potencijala električnih automobila, do uloge električnih punjača i modernizacije komunalnih sistema u skladu sa principima cirkularne ekonomije.

Na prvom panelu govorili su Mina Radojević Vlačić, starija saradnica u advokatskoj kancelariji „Stojković“, i Bojana Luković, vlasnica kompanije „STAR Wellness & Sport“ i uspešna preduzetnica. Panel je bio posvećen pitanjima koja su od značaja za investitore u obnovljive izvore energije i regulatornim okvirima koji prate ovu oblast.

U nastavku programa, Boris Ćorović iz Srpske asocijacije uvoznika vozila i delova predstavio je aktuelne trendove u automobilskoj industriji.

„Beogradski dani energije su idealna prilika i za Srpsku asocijaciju uvoznika automobila i delova da predstavi aktuelne trendove u svetskoj i evropskoj automobilskoj industriji – pre svega elektrifikaciju kao strateški pravac koji je zauzela autoindustrija, ali i regulatori i vlade širom sveta. Ovo je prilika da ukažemo na neke trendove koji će doći i kod nas u Srbiju, da se prilagodimo tome i da damo neke predloge, ideje i mere za popularizaciju električnih automobila“, rekao je Đorović.

Dimitrije Nikolajević, tehnički direktor kompanije „Resalta”, istakao je da je njihova kompanija vodeći provajder usluga u energetskoj efikasnosti u centalnoj i jugoistočnoj Evropi. ,,Kompanija pruža usluge iz domena obnovljivih izvora energije, smanjenja CO2, a tu su i projekti solarnih elektrana, biomasnih kotlova i mnoge druge’’, istakao je Nikolajević.

Poslednji panel dana bio je posvećen modernizaciji sistema upravljanja komunalnim otpadom kroz koncept 4R (Reduce – Reuse – Recycle – Recovery). Učesnici panela bili su Ivanka Stojnić iz kompanije „Nestle“, Aleksandra Gabaldo iz „Galenike Fitofarmacije“ i Boško Maravić iz kompanije „Beo Čista Energija“, dok je diskusiju moderirala Vidosava Džagić iz Privredne komore Beograda.

Konferencija „Beogradski dani energije“ biće nastavljena u Privrednoj komori Srbije 7, 14, 15. i 17. oktobra i okupiće domaće i strane stručnjake, predstavnike institucija i privrede, kao i primere dobre prakse u oblasti energetske efikasnosti i zelene tranzicije.



VESTI BALKAN SVET

Sajt EE postoji od 2006. godine, sa namerom da se sve informacije iz elektroenergetike, nadju na jednom mestu.

Povezani vesti SRBIJA :

6 Okt 2025 blic
Drugi dan konferencije "Beogradski dani energije"
23 Sep 2025 ekapija
Nuklearna energija neće doprineti energetskoj nezavisnosti Srbije
23 Sep 2025 rtv
Slični izazovi kada je u pitanju razvoj OIE projekata
17 Sep 2025 rts
Koliko je Srbija blizu cilja od 45 odsto obnovljive energije
15 Sep 2025 rtv
Konferencija posvećena OIE 17. i 18. septembra u Vrdniku
27 Avg 2025 novaekonomija
Sve manje struje iz lignita
16 Maj 2025 politika,vreme
Srbija spremna za spajanje sa energetskim tržištem EU
15 apr 2025 euronews
Koliko solarnih kapaciteta možemo da instaliramo na krovove naših zgrada?
3 Sep 2024 nedeljnik
Electric vehicles days – EV Days

NEW WEBSITE ABOUT POWER SYSTEMS
NEWS, EVENTS, BOOKS, BLOG, UNIVERSITIES elektroenergetika