elektroenergetika
ELEKTROENERGETIKA
VESTI

FIRME
BAZA EE

EE BLOG
DOGAĐAJI

FAKULTETI
KNJIGE

ČASOPISI
POSLOVI

LINKOVI
SISTEMI

ISTORIJAT






27 Okt 2022 - seebiz - Australija izrekla prvu kaznu energetskoj tvrtki za greenwashing

Australski regulator izrekao je prvu kaznu za isticanje ekološki prihvatljivih ulaganja, zaključivši da energetska tvrtka Tlou Energy obmanjuje ulagače tvrdnjama o novom zelenom projektu proizvodnje struje.

Tlou Energy mora platiti kaznu od 53.280 australskih dolara (34.600 dolara) zato što je tvrdio da će struja koju će proizvoditi biti ugljično neutralna.

Regulator je ocijenio i da kompanija obmanjuje ulagače tvrdnjom da će njezin projekt proizvodnje struje u termoelektrani na plin ispuštati malo štetnih plinova.

Greenwashing je praksa netočnog predstavljanja utjecaja ulaganja i financijskih proizvoda na okoliš, tumači Reuters.

Tlou Energy je u četvrtak objavio da smatra da nije prekršio nijedan propis, ali je pristao platiti kaznu koju je mu je regulator odredio.



VESTI SRBIJA BALKAN

Sajt EE postoji od 2006. godine, sa namerom da se sve informacije iz elektroenergetike, nadju na jednom mestu.

Povezane vesti SVET :

21 Jun 2026 b92
Dve francuske nuklearke mogle bi da smanje proizvodnju
21 Jun 2026 novaekonomija
AI troši sve više struje: EU sprema nova pravila za data centre
12 Jun 2026 N1
EU želi da afričko sunce pokreće evropsku električnu revoluciju
12 Jun 2026 biznis
Veliki američki projekat solarne energije obezbedio 3,5 milijardi dolara
12 Jun 2026 nova
Evropljani poludeli za jeftinim sistemom
9 Jun 2026 euronews
EK zabranjuju kineske solarne sisteme
9 Jun 2026 politika
EK odobrila italijanske subvencije za obnovljive izvore
4 Jun 2026 politika
VI povećava potrošnju struje za 1,5-2 odsto godišnje
1 Jun 2026 dw
Mnogo „zelene“ struje – malo kapaciteta za skladištenje


Web Analytics