elektroenergetika
ELEKTROENERGETIKA
VESTI

FIRME
BAZA EE

EE BLOG
DOGAĐAJI

FAKULTETI
KNJIGE

ČASOPISI
POSLOVI

LINKOVI
SISTEMI

ISTORIJAT




VESTI SVET EE < PRETHODNA E SLEDEĆA >

15 Jul 2009 - energetikanet
Veća proizvodnja ČEZ-a

15 Jul 2009 - beta
Incident u NE povećao tražnju za ekoloskom strujom

14 Jul 2009 - energoportal
Produženje rada najstarijih NEu Francuskoj i Špani

14 Jul 2009 - biznis
NJEMAČKE TVRTKE POKREĆU ENERGETSKI PROJEKT U SAHAR

14 Jul 2009 - energoportal
Opao obim trgovine strujom

12 Jul 2009 - energoportal
Obnovljivi izvori „prekrajaju” mrežu

12 Jul 2009 - energetikanet
Promjene u poljskoj energetici

< PRETHODNA EEEEEE SLEDEĆA >

Prikaz 2346 do 2352 od ukupno 3004 vesti svet





15 Jul 2009 - beta - Incident u NE povećao tražnju za ekoloskom strujom

BERLIN, - Proizvođači struje dobijene iz obnovljivih izvora zabeležili su rast broja klijenata u nemačkom gradu Hamburgu nakon nekoliko incidenata u lokalnoj nuklearnoj elektrani, saopštila je danas kompanija Lihtblik (Lićtblick).
"U danima nakon incidenata broj klijenata znatno je povećan, do 70 odsto", kazao je portparol Lihtblika Ralf Kampvirt (Ralph Kampwirth). Lihtblik je jedan od lidera u proizvodnji ekološke energije u Nemačkoj.
U nuklearnoj elektrani Krimel (Kruemmel) u Hamburgu, kojom upravlja nemačka filijala švedske kompanije Vatenfal (Vattenfall), prošle sedmice je zabeležen niz kvarova. Ta elektrane je nedavno ponovo otvorena nakon što je 2007. godine prestala da radi zbog požara.
"Neki klijenti koji nam se javljaju telefonom ljuti su na Vatenfal", koji u oblasti oko Hamburga zauzima 80 odsto tržišta", kazao je Kampvirt.
Druga kompanija za proizvodnju struje iz "zelenih izvora" Grinpis enerdži (Greenpeace Energy) saopštila je da svakog dana kod nje prelazi između 70 i 90 klijenata Vatenfala, dok je kompanija Naturstrom saopštila da je broj ugovora povećala 30 odsto nakon incidenata u elektrani u Hamburgu.
Nemačko udruženje potrošača Ferbrauhercentrale (Verbraućzentrale) pozvalo je građane Nemačke da što više koriste struju iz obnovljivih izvora.
"Kada priključite uređaj u šteker dobijete istu struju, bez obzira na to da li je kupujete od Vatenfala ili od malog proizvođača ekološke struje", navodi se u saopštenju.
"Značajan kriterijum je to što distributer 'zelene' struje može da dokaže da doprinose razvoju obnovljivih izvora energije", navodi se u saopštenju udruženja potrošača Nemačke.



VESTI SRBIJA BALKAN

Sajt EE postoji od 2006. godine, sa namerom da se sve informacije iz elektroenergetike, nadju na jednom mestu.

Povezane vesti SVET :

9 Jul 2026 b92
EU ograničila kineske invertere
9 Jul 2026 dw
Trka za razvoj nuklearne fuzije – gde je tu Nemačka?
9 Jul 2026 benchmark
Gravitacioni soliter u Kini
9 Jul 2026 b92
Zbog vrućina ugašen i drugi reaktor nuklearke
6 Jul 20260 euronews
Rekordan kolaps elektroenergetskog sistema na Kubi
1 Jul 2026 politika
Nemačka i dalje ima najskuplju struju za domaćinstva u EU
1 Jul 2026 sputnik
Nova nuklearna era Slovačke
1 Jul 2026 b92
Nemačka skoro tri petine struje dobija iz zelenih izvora
1 Jul 2026 biznis
Iz OIE proizvedeno 45,5% električne energije u EU u prvom kvartalu


Web Analytics