ELEKTROENERGETIKA |
VESTI FIRME |
BAZA EE EE BLOG |
DOGAĐAJI FAKULTETI |
KNJIGE ČASOPISI |
POSLOVI LINKOVI |
SISTEMI ISTORIJAT |
|
|
| VESTI SVET
EE
< PRETHODNA E
SLEDEĆA >
20 Jun 2019 - nekonomija SAD: više energije iz OIE nego od uglja 17 Jun 2019 - blic J. Amerika VRAĆA SE STRUJA 17 Jun 2019 - b92 Povećavaju proizvodnju iz reaktora 10 Jun 2019 - rts Drumski „elektrošok“ 10 Jun 2019 - politika Polovinu struje Nemci dobijaju iz OIE 4 Jun 2019 - seebiz Struja iz VE bit će u 2020. jeftinija od one iz TE 30 Maj 2019 - b92 Imaju 4.000 mHE, hoće još nekoliko stotina
< PRETHODNA EEEEEE
SLEDEĆA >
Prikaz 981 do 987 od ukupno 2993 vesti svet |
20 Jun 2019 - nekonomija - SAD: više energije iz OIE nego od uglja Sjedinjene Američke Države su ove godine po prvi put koristile više energije dobijene iz obnovljivih izbora nego od uglja, prema izveštaju američke agencije nadležne za energetiku. Udeo obnovljive energije iznosio je 21,56 odsto ukupnih instalisanih kapaciteta u prva četiri meseca 2019. godine, zahvaljujući ulaganjima u solarne, vetro i hidro kapacitete, navodi se u izveštaju Federalne regulatorne komisije za energiju (FERC). Kako piše portal Engedžet, udeo uglja je u međuvremenu pao na 21,55 odsto, što je marginalna razlika u odnosu na obnovljive izvore, ali FERC kaže da će se jaz verovatno povećati u narednim mesecima. U izveštaju se navodi da SAD povećavaju udeo obnovljive energije za jedan procenat godišnje i predviđa da će do 2022. godine skoro četvrtina električne energije dolaziti iz obnovljivih izvora. U međuvremenu, potrošnja uglja opada je za 39 odsto u odnosu na 2008. godinu, kada je bila na vrhuncu, i sada je na najnižem nivu u poslednjih 40 godina. |
VESTI SRBIJA BALKAN Sajt EE postoji od 2006. godine, sa namerom da se sve informacije iz elektroenergetike, nadju na jednom mestu. Povezane vesti SVET :
24 Jun 2026 biznis |